logo
podzialak

PRZESŁANIE SZKOŁY LIDERÓW | 2014-03-17

Drodzy Dorośli, Parlamentarzyści, Stróżowie Prawa, Duchowieństwo, Pedagodzy, Nauczyciele, Rodzice i Opiekunowie.

Mikołów, dnia 09.03.2014r.


Drodzy Dorośli, Parlamentarzyści, Stróżowie Prawa, Duchowieństwo, Pedagodzy, Nauczyciele, Rodzice i Opiekunowie.
W imieniu wszystkich uczestników XV Jubileuszowej Edycji Powiatowej Młodzieżowej Szkoły Liderów oraz dzieci i młodzieży – przyszłości naszego kraju – apelujemy do Was!
Kochani Rodzice, my – Wasze dzieci potrzebujemy Waszej uwagi i poświęcenia. Pieniądze nie zastąpią nam miłości. W trudnych chwilach Wasze wsparcie jest dla nas najważniejsze, jesteście najważniejszymi osobami w naszym życiu, zawsze byliście i będziecie naszymi idolami i autorytetami. Od Waszego sposobu wychowania zależą nasze dalsze wybory, decyzje życiowe, relacje z innymi. Przestrzegajcie nas przed wstąpieniem w różnego rodzaju sekty. Jeśli nie będziecie poświęcać nam większej uwagi zaczniemy szukać przyjaźni i wsparcia, często u osób, które namawiają nas do zażywania wszelakich środków psychoaktywnych. Karajcie nas rozsądnie, bez użycia przemocy. Wysłuchujcie naszych próśb i pomysłów, uczestniczcie aktywnie w naszym życiu i wspierajcie nas najbardziej jak potraficie. Niezależnie od tego co się wydarzy, będziecie naszymi rodzicami.
Nauczyciele, Duchowni – reagujcie na przemoc. Organizujcie lekcje i pogadanki związane z zakażeniem się wirusem HIV, które w konsekwencji prowadzi do zachorowania na AIDS. Nie zostawiajcie nas w potrzebie. W pewnych sprawach starajcie się zauważać i przyznawać nam rację. Spróbujcie zrozumieć naszą sytuację. Prowadźcie lekcje przestrzegające nas przed zażywaniem używek. Szkoła powinna być dla nas naszym drugim domem. Gdy widzicie, że nasi rodzice nie potrafią nam pomóc, starajcie się porozmawiać z nami o naszych problemach. Szanujcie nas i nasze zdanie. Albert Einstein powiedział kiedyś: „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”.
Drodzy przedstawiciele władzy publicznej w szczeblu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim, zwracamy się do Was z prośbą o interwencje w sprawie przemocy w domu, zażywania środków psychoaktywnych. Jesteśmy oburzeni tym, że dorośli ludzie chcą zalegalizować używki takie jak marihuana. Więcej pieniędzy z budżetu państwa powinno być przekazywane na cele i projekty edukacyjne związane z głoszeniem haseł przeciw zażywaniu używek i ich legalizacji w naszym państwie.
Podsumowując, my – dzieci i młodzież – potrzebujemy Was – dorosłych. Prosimy, poświęćcie nam więcej uwagi! Wskażcie nam dobrą drogę do dorosłego życia, zwróćcie uwagę na to co niebezpieczne, ale także sami dajcie nam dobry wzór do naśladowania. Jesteśmy przecież przyszłością tego kraju! Jeśli chcecie zadbać o przyszłość – zadbajcie też o nas!
Z poważaniem, podpisani niżej słuchacze XV jubileuszowej edycji Powiatowej Młodzieżowej Szkoły Liderów.

Stowarzyszenie "POWRÓT"