logo
podzialak

WYJAZD MŁODZIEŻY DO INWAŁDU | 2011-08-23

dniu 20 sierpnia br.ponad 30 dziewcząt i chłopców z Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego wzięło udział w kolejnym w tym roku wyjeździe tym razem do Inwałdu

W dniu 20 sierpnia br.ponad 30 dziewcząt i chłopców z Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego wzięło udział w kolejnym w tym roku wyjeździe tym razem do Inwałdu i okolic. Po zapoznaniu się z regulaminem uczestnicy wyjechali o godzinie 9.00 z Mikołowa.

Wyjazd miał na celu integrację społeczności klubu, pokazanie możliwości spędzania wolnego czasu bez posiłkowania się substancjami psychoaktywnymi (alkohol, narkotyki, dopalacze), udział w zajęciach rekreacyjnych i edukacyjnych w Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie młodzież mogła poznać historię i wygląd zabytków Polski i całego świata, Mini Zoo, gdzie można było zobaczyć ciekawe zwierzęta, które można było karmić.

Dla wolontariuszy była to okazja do sprawdzenia umiejętności organizowania zajęć współuczestnikom oraz opieki nad innymi.

Wyjazd koordynowali kol. Aleksander Bożek, Wiktor Raducki i Michał Rosa, który jednocześnie jako dyplomowany ratownik medyczny sprawował opiekę medyczną.

Opiekę sprawowali wolontariusze kol. Mateusz Pluta, Krzysztof Jeleń z uprawnieniami wychowawców kolonijnych.

Po przyjeździe do Mikołowa około godziny 18 w siedzibie klubu dokonaliśmy podsumowania wyjazdu, po czym młodzież została rozwieziona autokarem do swoich miejsc zamieszkania we powiecie mikołowskim.

Wyjazd finansowany był z budżetu gmin: Łaziska Górne, Mikołów oraz ze środków własnych uczestników oraz zasobów stowarzyszenia "POWRÓT".

Za pomoc w zorganizowaniu wyjazdy tradycyjnie dziękujemy Burmistrzom Łazisk Górnych Panom Aleksandrowi Wyra i Janowi Ratce oraz Burmistrzom Miołowa Panom Markowi Balcerowi i Adamowi Zawiszowskiemu.

Stowarzyszenie "POWRÓT"