logo
podzialak

PODZIEKOWANIA ZA DAR TRZEZWOSCI | 2011-08-01

(ponad 50 osób uzależnieni, współuzależnieni, całe rodziny z powiatu mikołowskiego) uczestniczyła w dniach 29,30,31 lipca XIX OGÓLNOPOLSKICH SPOTKANIACH TRZEZWOSCIOWYCH pod hasłem „OD IZOLACJI DO RELACJI” w Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej

Społeczność Stowarzyszenia Klub Abstynenta ”POWRÓT”
(ponad 50 osób uzależnieni, współuzależnieni, całe rodziny z powiatu mikołowskiego) uczestniczyła w dniach 29,30,31 lipca XIX OGÓLNOPOLSKICH SPOTKANIACH TRZEZWOSCIOWYCH pod hasłem „OD IZOLACJI DO RELACJI” w Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej.
Wyjazd miał na celu:
-podziękowanie za dar trzeźwości
-podziękowanie za XXV lecie K.A.”POWRÓT” (25LAT SŁUZBY DLA DOBRA LUDZI DOTKNIĘTYCH CHOROBA ALKOHOLOWĄ,NARKOTYKOWĄ ORAZ PRACY PROFILAKTYCZNEJ ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLEDNIENIEM MŁODZIEZY)
-wzmocnienie rodzin oraz integracji społeczności klubowej
-zaakcentowanie SIERPNIA-MIESIĄCA TRZEŻWOŚCI, MIESIĄCA PAMIĘCI NARODOWEJ
Wzięliśmy udział miedzy innymi w Drodze Krzyżowej na Golgocie, w zajęciach terapeutycznych i mityngach AA, AL-ANON, DDA, NA, AH, AP.
Zainteresowani mieli możliwość uczestnictwa w indywidualnych spotkaniach z psychologami, terapeutami uzależnień i doradcami rodzinnymi Licheńskiego Centrum Pomocy.
Uczestniczyliśmy w mszy Świętej za zmarłych ze środowisk trzeżwościowych, którzy odeszli na „wieczny mityng” którą odprawiał znajomy nam ksiądz Wojtek Ignasiak pracujący na co dzień w Ośrodku Odwykowym w Gorzycach. Po nabożeństwie zaprosiliśmy księdza Wojtka do miejsca naszego pobytu na poczęstunek przy którym śpiewaliśmy i zadawaliśmy wiele pytań do Duchownego w związku z trzeźwością i rodziną .Po owocnym i miłym spotkaniu ksiądz Wojtek nas wszystkich Pobłogosławił na dalszą drogę trzeźwości i życia w małżeństwie.
Przedsięwzięcie koordynowało małżeństwo Jolanta i Adam Sadowscy z pomocą kolegów i koleżanek z klubu. Wyjazd finansowany był z środków własnych uczestników ,a autokar częściowo z dotacji Gminy Mikołów.

KOORDYNATORZY PREZES STOWARZYSZENIA
ADAM I JOLANTA „POWRÓT”
SADOWSCY mgr TADEUSZ ROSA

Stowarzyszenie "POWRÓT"