logo
podzialak

26 OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE Sanktu | 2018-08-17

26 OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE Sanktuarium Maryjne w Licheniu „Bóg bezsilnym daje moc” Podziękowania za dar trzeżwości oraz uczczenie miesiąca trzeżwości społeczności klubowej i rodzin z powiatu Mikołowskiego i okolic. Członkowie Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „POWRÓT” z rodzinami i przyjaciółmi (49 osób uzależnionych i współuzależnionych) uczestniczyła w dniach 27,28,29.07.2018 w 26 Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeżwościowych w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

26 OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE
Sanktuarium Maryjne w Licheniu

„Bóg bezsilnym daje moc”

Podziękowania za dar trzeżwości oraz uczczenie miesiąca trzeżwości społeczności klubowej i rodzin z powiatu Mikołowskiego i okolic.
Członkowie Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „POWRÓT” z rodzinami i przyjaciółmi (49 osób uzależnionych i współuzależnionych) uczestniczyła w dniach 27,28,29.07.2018 w 26 Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeżwościowych w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Bóg bezsilnym daje moc”. „Jest to hasło, które mówi o tym, że gdy rozpoczęliśmy proces przemiany naszego życia i zobaczyliśmy, że jesteśmy bezsilni, z uzależnieniem czy też ze współuzależnieniem nie dajemy sobie rady i sami nie możemy sobie pomóc. Dlatego potrzebujemy pomocy Boga, potrzebujemy pomocy innych, potrzebujemy terapii. Potrzebujemy siły danej od Boga” – wyjaśnił organizator spotkania ks. Robert Krzywicki MIC, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.
Tegoroczne Licheńskie Spotkania Trzeźwościowe zostały poświęcone tematowi alkoholizmu kobiet. „Zostało pokazane, jak kobiety szukają i odnajdują drogę do trzeźwienia. Jest to temat trudny, gdyż alkoholizm najczęściej kojarzony jest z mężczyznami, ale ten problem dotyka także kobiet, które trudno przyznają się do tego uzależnienia” – wyjaśnił marianin.
Nowością tegorocznych Licheńskich Spotkań Trzeźwościowych był mityng „Haz-anon”, skierowany do bliskich osób uzależnionych od hazardu. Jego celem była próba pokazania, w jaki sposób, pracując na 12 krokach, bliscy uzależnionych od gier hazardowych, mogą ich wspierać na drodze wyjścia z problemu uzależnieniowego. Pozostałe zajęcia terapeutyczne,mityngi, spowiedż święta oraz Eucharystie odbywały się jak co rok w których uczestniczyliśmy. W piątkowy wieczór spotkaliśmy się wspólnie przy jednym stole ze śpiewami,rozmowami,uśmiechem,problemami i smutkami dzieląc się swoim doświadczeniem i nadzieją. Uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej w Lasku Grąblińskim.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji wyjazdu a szczególnie naszemu drogiemu panu Tadeuszowi Rosie. Wyjazd finansowany był z środków własnych uczestników a autokar częściowo z dotacji Gminy Mikołów Pana Burmistrza dr. Stanisława Piechuli, jak również z dotacji Wojewody Śląskiego Pana Jarosława Wieczorek za co serdecznie dziękujemy Panom.

KOORDYNATORZY PREZES STOWARZYSZENIA
Sadowscy „POWRÓT”
mgr TADEUSZ ROSA

Stowarzyszenie "POWRÓT"